Lyžování nejlepší výběr chat a chalup na horách v Česku a na Slovensku

Český Krumlov a okolí - info o oblasti

- Menu
Hledám objekt v termínu od
do
search
Textové hledání Rozšířené hledání
Úvodní stránkaČeský Krumlov a okolí
pocet - popis
Zámek v Českém Krumlově, zdroj: http://www.kudyznudy.czLetecký pohled na centrum města, zdroj: http://www.ckrumlov.infoSlavnosti pětilisté růže, zdroj: http://www.kudyznudy.czZámecká obrazárna, zdroj: http://www.ckrumlov.infoHolašovice, zdroj: http://www.kudyznudy.czKlášter Vyšší Brod, zdroj: http://www.kudyznudy.czKlášter Zlatá Koruna, zdroj: http://www.kudyznudy.czRožmberk nad VltavouSchwarzenberský plavební kanál, zdroj: http://www.kudyznudy.czKleť, zdroj: http://www.kudyznudy.czLipenská přehradaKramolín, zdroj: http://www.kudyznudy.cz


Český Krumlov a okolí

Nejjižnější část České republiky patří k nejvyhledávanějším turistickým oblastem.


Krásná příroda v Šumavském podhůří, smíšené lesy, rybníky, blata a hlavně zachovalé skvosty městské i lidové architektury. Český Krumlov je historickým centrem oblasti a je rozdělen řekou Vltavou na vnitřní město a Latrán (podhradí). Město je jako celek památka UNESCO a vyjmenujme si ty nejznámější pamětihodnosti: renesanční zámek se zbytkem gotických hradeb, terasovitý park, chrám sv. Víta, poutní kostel P. Marie, zámecké divadlo, gotické a renesanční domy na náměstí, radnice, jezuitská kolej s kaplí, Mariánský sloup. Další zajímavostí města je pivovar, Vošahlíkův mlýn, Art centrum - galerie, letní divadlo s otáčecím hledištěm, vrch Kalvarie s barokní kaplí a mnoho dalšího z městské památkové architektury.

Dalším zajímavým místem v oblasti jsou Holašovice - unikátní dochovaná vesnice s 20 statky ve stylu jihočeského lidového baroka, památka UNESCO od r. 1998. Dále klášter Zlatá Koruna - areál cisterciáků - památník písemnictví jižních Čech. Pozoruhodné seskupení dvou hradů - Rožmberk nad Vltavou leží jen kousek od rakouských hranic. Známé jsou i církevní památky, kláštery Vyšší Brod a Dolní Dvořiště, kostel a křížová cesta v Římově a poutní místo Kájov. Rozhodně Vás nezklame ani návštěva Poštovního muzea ve Vyšším Brodě, pamětní síň Pašijových her v Hořicích na Šumavě, muzeum koněspřežné dráhy v Bujanově, skalní útvar Čertova stěna nebo Schwarzenberský plavební kanál. Dominantou oblasti je hora Kleť – 1.083 m n. m. s rozhlednou, hvězdárnou a planetáriem. Na vrchol vede i lanová dráha s Krasetína. Při dobré viditelnosti lze vidět i alpské vrcholky.

Rekreačně nejpřitažlivější je určitě Lipenská přehrada. Umělé horské jezero je dlouhé 42 km, největší šířka je skoro 8 km a vodní plocha má 4650 ha. Možnosti koupání, jachtingu, surfování, rybaření a vyhlídkových plaveb. Další možnosti koupání jsou v krytém bazénu v Českém Krumlově (50 x 25 m) , venkovní bazén v Kaplicích (100 x 40 m) a venkovní bazén ve Větřní (25 x 25 m).

Největší lyžařské středisko oblasti je Kramolín. V provozu jsou 4 vleky a jeden dětský. Umělé zasněžování a osvětlení. Sjezdovky mají celkovou délku 3,6 km a jsou vhodné pro začátečníky až středně pokročilé lyžaře. Půjčovna lyží a lyžařská škola. Další možnost sjezdového lyžování je na Kleti - upravované sjezdovky s vleky a lanovou dráhou.

Výlety autem či na kole lze směřovat do Rakouska i do Německa, do Novohradských hor nebo na Šumavu.